Zlatá brusle 22.1.2011

Zlatá brusle byla první střediskovou akcí v novém roce. Jak již název napovídá, šlo hlavně o bruslení, ale ne jen tak o ledajaké. V Ořešíně jsme se totiž ocitli v 19. století, kdy vědci přišli na to, že brzy nastane doba ledová, protože přestane proudit teplý Golfský proud. Na dobu ledovou je potřeba se dobře připravit, a tak vědci vynalezli brusle, které budou jedinou obuví použitelnou v budoucí době ledové. Děti v týmech měly předvést paní továrníkové, která měla pod svou ochrannou rukou vědecký tým, že se dá na bruslích dělat mnoho věcí. Na příklad obsluhovat hosty v restauraci, soutěžit v curlingu či podlézat paní továrníkové. V těchto všech a dalších disciplínách jednotlivci i týmy mezi sebou soutěžili o body a především o hlavní cenu – zlatou brusli, která byla důkazem, že výherce opravdu ovládá pohyb na bruslích a nebude mít problém v době ledové.

Soutěžilo se v: konvohodu (curling), rychloúprku (nejrychleji ujetý úsek), hlavomotu (nejvíce objetých koleček kluziště za určitý čas), slalomu číšníků (nejrychleji obsloužené stoly slalomem s s tácem), pošťácké hokejce (nejpřesnější doprava balíků do domů), podlézání paní továrníkové (podjezd vodorovné hokejky) a v červovi, který leze z díry (přitahování se na laně). Vrcholem ukázek, co se dá dělat na bruslích, bylo divadelní představení, ve kterém musel figurovat citron a jeden z týmu musel mít kolečko citronu po dobu představení v puse. Nakonec si všichni soutěžící zahráli společně nějaké hry na ledu a za chvíli jsme se dozvěděli, kdo vyhrál ve které kategorii.

Z našeho oddlílu ve starší kategorii vyhrály společně Veška s Verčou. Obdržely jednu zlatou brusli dohromady a prohlásily, že přes to, že Veška už jednu zlatou brusli doma má, si tu novou prý budou mezi sebou střídat. Všichni zúčastnění a umístění dostali sladkou odměnu, paní továrníková všem poděkovala, že jí předvedli nový typ obuvi a mohli jsme se vydat na zpáteční cestu.