Závod vlčat a světlušek (Krajské kolo) 25.-26.5.2012

Celý závod vlčat a světlušek se nesl v duchu zvířecí říše, a tak jsme musely ještě před závodem vymyslet kostým. Protože jsme ještěrky, rozhodování bylo rychlé: vezmeme zelené oblečení a půjdem za to, co jsme. Do Krásenska jsme přijely v pátek večer a ještě za větru postavily stany. A pak přišel nástup. Dozvěděly jsme se co a jak, kde jsou záchody a jak je to s jídlem a taky, že bude doprovodná hra a kdo ji dohraje, může jít večeřet. Po vydatném jídle a hře, při které všechny družiny zjistily, jaká zvířátka další den navštívíme, nás čekalo jen češtěný zubů a teplý spacák.
V sobotu nás už čekal opravdový závod a to v kostýmech, které si družiny nachystaly. Každá družina měla nějaký starší doprovod, ale nebyl to ten vedoucí, se kterým družina přijela, ale někdo úplně cizí (aby jim nikdo při disciplínách nepomáhal). My jsme šly s Doakem. Při závodě jsme potkaly spoustu zvířátek, plnily úkoly na stanovištích jako zdravověda, komunikace, získávání informací, pobyt v přírodě, fyzická zdatnost, manuální zručnost a další.
Po závodě byl oběd a doprovodné disciplíny a pak už dlouho očekávaný nástup, na kterém jsme se dozvěděly pořadí. Umístily jsme se na krásném 3. místě a získaly kopačák, který se mohl společně s ufem hned využít při dlouhé chvíli, když jsme čekaly na autobus zpět do Brna.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.