Závod vlčat a světlušek 26.4.2014 (základní kolo)

Ze záhadných důvodů se z našich tří světluškovských družin dostavilo na sraz pouze 8 světlušek. Po drobném „přeskládání“ v závodě startovala družina Baktérií a spojená družina Medúz a Sov.

Na úvodním nástupu nám Rak představil své nové kamarády – vědce, kteří zkonstruovali robota, který umí skoro všechno na světě. Jenže co se nestalo – během předvádění robota přiběhli Zlouni, robota rozebrali na částise kterými uprchli. A vědci byli nešťastní. Naštěstí jejich neštěstí netrvalo dlouho, protože 26 družin světlušek a vlčat ochotně nabídlo své síly při hledání a získávání součástek robota.

Se Zlouny to nebyla žádná legrace, vždy bylo třeba splnit zapeklitý úkol – prolézt pod lanem, vyluštit šifru, poznat stromy, nachystat jídlo, neztratit se ve světových stranách a mnoho dalšího. Každá překonaná překážka však znamenala další součást robota – hlavu, oči, uši, nos, ruce, nohy… A když družina vše potřebné nastřádala, mohla si v cíli sestavit svého vlastního robota. Takže závěrem dne se pod Medlaňákem nacházelo 26 krásných robotů. A nejen to: družina Baktérií se v závodě umístila na krásném druhém místě a v červnu se může těšit na krajské kolo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.