Zahajovák 5.9.2009

V novém školním roce jsme se sešly poprvé na Zahajováku. Sraz byl na nádraží v Králově poli. Autobusem jsme kousek popojely, pěškobusem kousek popošly a byl čas na první hru – získej zpět své jméno. Posvačily jsme na kládách a pokračovaly.

Další z her byla s toaletním papírem. Každá z nás si vzala „tolik, kolik potřebuje“ – ovšem nikdo nevěděl na co. Posléze se osvětlilo, že nyní každý řekne tolik zajímavostí ze svých prázdnin, kolik má útržků toaletního papíru.

Při hře Buldoci a konzervy jsme zjistily, že ani Medúzky nejsou žádná ořezávátka – do protivníků se vrhaly s velkým nasazením, jak je vidět na fotkách.

Asi nejočekávanější hrou z celého výletu bylo rozdělení do družin. Pobíhaly jsme v území okupovaném bazilišky a snažily se hledat kartičky se svým jménem. Kartičky vypadaly jako domino, ale byly tři druhy: žluté, červené a hnědé. A podle toho jsme poznaly, s kým jsme v družině.

Na další zastávce jsme hledaly rádkyně družin, což se nám naštěstí povedlo – takže mohlo nastat největší drama výletu – vymýšlení časů schůzek. Nakonec jsme se naštěstí nějak shodly. To už jsme se blížily k rozhledně na Babím lomu. Užily jsme si výhledy do daleka i do blízka a pak jsme pokračovaly do Lelekovic.

V Lelekovicích jsme si zahrály poslední hru výletu – sbíraly jsme rozstříhané družinové pokřiky. Potom jsme už nasedly na autobus a tradá do Brna. Po pokřiku a rozdání účastníčků jsme se odebraly domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.