Z dávných dob 3.10.2009

Tento výlet byl tematicky laděn do dob dávných až pradávných. Šlo totiž o návštěvu archeoskanzenu v Modré u Velehradu. Bohužel nás jelo docela málo, ale všem se nám akce moc líbila – ty co nedorazily, mohou jen litovat.

Z Hlavního nádraží jsme dojely vlakem do Starého Města u Uherského Hradiště a odtud pokračovaly pěšky na Velehrad. Po cestě jsme mnohokrát svačily, zahrály si pár her a hlavně si moc dobře popovídaly, zvláště Cipísek nám sdělila snad všechny informace o rodině, škole i jejím dosavadním životě.

Na Velehradě jsme si prohlédly baziliku. Některé světlušky velmi zaujaly krásné dřevěné lavice (Cipísek: „A Pájo, to je jako z čokolády?“ 🙂 a na etapy zašly na záchod – každé z holek se zkrátka začalo chtít přesně ve chvíli, kdy se někdo jiný ze záchoda vrátil.

Pak už jsme to nabraly směr archeoskanzen, kde jsme po zaplacení vstupného obešly všechny baráčky, pohladily veškerá domácí zvířata (snad kromě slepic) a velmi důkladně si užily místní rybníček. Moc se nám tu líbilo.

Než nám jel autobus, ještě jsem si chvíli užily na dětském hřišti s různými dřevěnými zvířátky – můžete se kouknout na fotky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.