Výlet s Dvojkaři 27.11.2010

Poslední listopadovou sobotu jsme se sešli na královopolském nádraží, kde jsme se potkaly s klučičím oddílem. Na plácku u nádraží jsme si zahráli honičku s představováním, abychom se vzájemně naučili svá jména a posléze jsme odjeli autobusem do Útěchova.

Po modré značce jsme se vypravili do Ořešína  a po cestě si samozřejmě zahráli řadu her. Protože šlo o první den letošního roku, kdy okolí Brna pokrýval sníh, bylo celkem nevyhnutelné vzájemné koulování a válení ve sněhu. Až na promočené oblečení a boty jsme si to moc užili.

První velkou hrou bylo zachraňování postav z Knihy džunglí, které se zranily. Některé týmy se s ošetřováním vypořádaly lépe, některé hůře, ale všichni se určitě něco nového naučili. Na další zastávce si kluci vařili na liháčcích oběd a my jsme se také  naobědvaly.

Pak proběhla ještě jedna velká koulovačka a vyrazili jsme do Mokré hory. Po cestě mohl kdokoli z vedoucích zařvat 150,155,158 nebo 112 a všichni ostatní museli v tu chvíli buď vylézt na vyvýšené místo (aby je hasiči nemuseli zachraňovat před povodní), nebo 30* vyskočit a 2* udělat dřep (abychom si zapamatovali resuscitační poměr, než přijede záchranka), nebo se schovat aby je daný vedoucí neviděl (protože před zlodějem, kterého hledá policie je nutné se schovat), nebo dělat auto záchranného systému a houkat a otáčet se. Kdo to spletl, měl trestný bod.

Další hrou byla trochu vylepšená vlajková, kterou jsme si zahráli těsně před Mokrou horou. A odtud hurá na autobus, který nás zavezl zpět na královopolské nádraží. A protože nám zbyl čas, šli jsme si ještě zahrát vybíjenou do parku. Výlet jsme zakončili oddílovýma pokřikama a rozešli se do tepla domovů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.