Vozembouch 27.3.2010

Samotnému Vozembouchu předcházelo mnoho nácviků – na schůzkách i na oddílových akcích. Poslední nácvik byl ještě v pátek. Napřed chvíli trénovaly světlušky, které se pak odebraly domů – v klubovně je vystřídaly skautky, které nacvičovaly celý večer. Bubiš bravurně zvládla mačkat tři čudlíky na akordeonu, flétnová sekce vypilovala mezihru do lidovky a všechny holky zpívaly o sto šest – unavené ulehaly do spacáků na matracích v čajce.

Ráno rychle snídaně a honem do Medlánek, fandit světluškám. Co naše světlundy zpívaly? Jako lidovku měly Tráva neroste, kde každou sloku zpíval někdo jiný (většinou ve dvojicích), dále zpívaly písničku Méďové (z Večerníčku), ke které měly skvělé taneční kreace a zakončily to písničkou Konvalinka, kterou doprovodila Kačka na klávesy. Ostatní písničky doprovázela Pája na kytaru (krom našich světlušek hrála ještě s vlčaty a se světluškami ze čtrnáctky).V tvrdé konkurenci ostatních oddílů si světlušky vybojovaly krásné 4.místo.

Odpoledne proběhl urputný boj devíti skupin skautek a dvou (myslím) skupin skautů. My jsme zpívaly lidovku Dá-li pánbůh štěstí – Bubiš hrála na akordeon a Kecka, Šumi, Verča a Pája hrály na flétny čtyřhlasé mezihry. Pak jsme zpívaly Baladu o dívce utopené, Eliška a Kecka zpívaly sóla a skoro všechny jsme hrály na dešťové hole. A nakonec jsme zpívaly písničku z pohádky Kouzla králů s názvem Buchet je spousta, ke které jsme měly velmi originální taneční kreace:-).

Po přestávce bylo vyhodnocení, kde jsme se dozvěděly, že jsme na 6.místě.