Vozembouch 24.3.2012

Samotnému Vozembouchu předcházely spousty nácviků během oddílových akcích i na schůzkách. V pátek odpoledne se na poslední zkoušku sešly nejprve světlušky, posléze skautky, které v klubovně přespávaly.

A už tu byla sobota a my jsme se v hojném počtu sešly v Medlánkách. Pod vedením zkušené kadeřnice Rosni jsme si vytvořily z vlasů myší uši (protože se jmenujeme Bílý myši) a za sukně si zastrkaly ocásky. Než jsme se nadály, objevila se v sále maková panenka a motýl Emanuel, kteří nás provázeli celým dopolednem. My jsme zpívaly až po přestávce, takže jsme ji mohly využít ke zkoušení. A co by dup jsme byly na řadě a chystaly jsme se na pódium. Malina řekla úvodní slovo, ostatní pantomimou předváděly.

A co jsme vlastně zpívaly? Napřed „Počítací“, kde nám Malina hrála na klavír, Tkáňa s Hadrou na flétny a Rosňa na housle. Hadra taky skvěle zvládla druhý hlas, porota nám za to určitě dala nějaký ten bod navíc. Potom jsme zpívaly naše oblíbené „Čtyři metry do čtverce“, houslistky Rosňa a Tučňák a flétnistka Hadra zde vysekly skvělou mezihru. A na závěr jsme daly 3 lidovky – Já do lesa nepojedu, Jede, jede poštovský panáček a Neviděly jste tu mé panenky. Všechny tři hlasy se skvěle udržely, takže jsme z pódia odcházely spokojené.

Po krátké přestávce nastalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Napjatě jsme vyčkávaly a s každým dalším místem jsme se radovaly. Z celkem 14 skupin jsme vybojovaly skvělé 2.místo a utíkaly si pro diplom, účastníčky a sladkou odměnu.

Odpolední část patřila soutěži skautů a skautek. Zde byly výkony opravdu skvělé, konkurence velmi tvrdá. I tak jsme se do zpívání pustily s nadšením. Zvládly jsme mnohojazyčný úvod a jako první písničku zazpívaly lidovku „Hej, bystrá voda“ s flétnovou předehrou Kecky a Páji, hustou baskytarou v podání Ivči a krásným druhým Keckohlasem. Pak následovala jemná, něžná a romantická „Prostři mi plátnem“, kde se pěvecky předvedla hlavně Ela, Verča s Keckou si zahrály na flétny, Anička s Ivčou na xylofon, Terka na dešťovou hůl a Veška na triangl. A na závěr naše oblíbená „Znala panna pána“ se skvělým Aniččiným „jůů“ a „jéé“, Kecčinými dřívky a Veščiným bubnem.

Odpoledne uběhlo jako voda, některé skupiny to v sále opravdu rozjely – od těch se ještě máme co učit. A jak to nakonec dopadlo? Z jedenácti skupin jsme obsadily pěkné osmé místo a navíc – Ela dostala zvláštní ocenění za svoje sólo v „Prostři mi plátnem“.

Záznam z Vozembouchu si můžete poslechnout tady .