Vozembouch 22.3.2014

V pátek před Vozembouchem jsme měly tradiční nácvik, kde jsme všechno řádně docvičily. Nejdřív v klubovně trénovaly světlušky pod vedením Ivči, pak dorazily i skautky, které v klubovně přespávaly, takže pěly a hrály dlouho do noci.

V sobotu ráno se světlušky sešly na Sýpce v Medlánkách. Zopákly jsme si naše písničky a odebraly jsme se do sálu (kromě flétnové sekce, která ještě musela cvičit), kde nás přivítaly moderátorky v rolích Asterixe a Obelixe. V kategorii mladších soutěžilo celkem deset skupin, my jsme šly na řadu jako deváté. A co jsme zpívaly? Nejprve „Červená se line záře“ se skvělou houslovou předehrou (Emma, Ellen a Tučňák), trojhlasým kánonem a flétnovou dohrou (Viy a Poly). Jako lidovku jsme zpívaly „Okolo Frýdku cestička“ s houslovým triem na začátku, sóly Terky a Monči, flétnovým trojhlasem na konci (Viky, Poly a Fia) a Patinou kytarou po celou písničku. Naší třetí písničkou byly „Jedličky“, kde jsme kromě zpívání hrály na všechna možná šťerchátka a ťukátka. Po vystoupení všech skupin následovala přestávka, kdy porota spočítala výsledky – a pak nám je Zico vyhlásil. Bylo to velmi napínavé, ale když jsme nebyly ani desáté, deváté… a ani třetí ani druhé, bylo jasné, že jsme první :-). Kromě diplomu jsme dostaly malovaný talíř a putovní sošku. Navíc naše houslistky byly oceněny speciální cenou poroty.

Skautky přišly na Sýpku během dopoledne a kromě fandění světluškám pilně trénovaly své vystoupení. Jako lidovku jsme zpívaly „Ej, zomrela mi žena“ s houslovým doprovodem Rosni, Tučňáka a Paličky (na prázdné struně dé), dále jsme zpívaly Útěk z Egypta se sólistkou Paličkou a skvělým trojhlasým sborem. A na závěr jsme daly píseň Viva la vida s krásným textem od Ivči, sólem Ivči a Drti a tanečními kreacemi všech zúčastěných. Vystoupení si skautky moc užily, což je to nejdůležitější. V silné konkurenci devíti dalších skupin holky obsadily krásné páté místo