Velikonoce 5. – 8. 4. 2012

Na letošní Velikonoce jsme se sešly ve čtvrtek ráno v Brně na hlavním nádraží. Vlakem jsme jely do Otrokovic, tam přesedly na další vlak a ten nás zavezl až do Zlína. Tam na nás čekala Škupe s betohem plným společného jídla. S menší zacházkou nás zavedla do skautské klubovny Na Pasekách. Během čtvrtka jsme hrály různé hry na naučení se kytek a zvířat, jako například hru kufr. Taky jsme si zahrály ufobal a seznámily se s Janičkou a Markem, kteří se spolu kamarádí. V pátek jsme se v centru Zlína dpomocí zjišťovací hry dozvěděly něco o tomto městě a v klub vně jsme pak zjistily, že Janiččina maminka nechce, aby se Jana kamarádila s Markem, protože Marek dal Janě sice hezkou kytičku, ale nevědel, jak se tahle kytka jmenuje. Marek i my všichni ostatní jsme Janiné mamince dokázaly, že kytky i zvířátka známe. I když nám to ztěžovaly tety… Taky jsme si vyrobily dadaistickou báseň z nastříhaných slov z novin a doplnily to plasticky nalepeným pomalovaným papírem. V sobotu mělo pršet až odpoledne, ale i tak jsme do jednoho velkého batohu naházely všechny pláštěnky a vydaly se spolu s Janou a Markem na výlet. Hrály jsme plno her a krásně nám k tomu svítilo sluníčko. Sotva jsme se vrátily na oběd, který už začala připravovat Kvíča, začalo pršet. Odpoledne jsme tedy byly většinou uvnitř v klubovně a udělaly si další rukoděl – velikonoční přání s ubrouskovou technikou. Večer jsme Janě dokázaly, že se my ani Marek nebojíme tmy a umíme přemýšlet a vydaly se na krátkou trasu po svíčkách. Šlo se po dvojicích a u každé druhé svíčky byla otázka, na kterou si každý měl v hlavě odpovědět. Až se došlo k poslední svíčce, tak se dvojice mohla vrátit do klubovny. V neděli jsme si místo rozcvičky sbalily spacáky a karimatky, nasnídaly se, všechno uklidily, nasvačily se a už jsme se chystaly vyrazit na nádraží. Za oknem jsme uviděli Janu s Markem, jak se drží za ruce a jdou spolu na procházku… Pak už jsme opravdu šly na nádraží a vlakem jeli až do Brna.