Velikonoce 21.-24.4.2011

Ve čtvrtek ráno se 5 statečných světlušek, Jenga, Rosňa, Tučňák, Adélka a Ovečka a jedna skautka Anička sešly na hlavním nádraží v Brně. Kromě těchto 6-ti holek tam bylo dost kluků a nějací vedoucí. Všichni společně jsme sedli do vlaku a odjeli směr Olomouc, kde jsme měli strávit 4 dny v klubovně místních skautů.

První den byl v duchu seznámení. Hráli jsme drobné hry na loučce a snažili se zapamatovat všechny jména. Potom už nás čekala večeře. Byl Zelený čtvrtek a my měli špenát, naneštěstí. Až po této chybě jsme zjistili, že se nacházíme v zemi, kde je slavit Velikonoce zakázané. Holky byly pozatýkány a vyslýchány, protože si s sebou přivezly vejce na obarvení. Nakonec se je podařilo zachránit a všichni jsme šli spát.

Pátek byl ve znamení prozkoumání okolí, snažili jsme se zjistit víc o velikonočních tradicích, ale nenápadně. Večer jsme si zahráli hru, při které jsme chovali kuřátka. V sobotu jsme si chtěli nabarvit vajíčka a uplést pomlásky, ale materiál nám zabavila policie při čtvrtečním soudu. Tak jsme je na tajných stanovištích po městě sháněli znovu. Když jsme všechno sehnali, mohla začít výroba. Během tvorby pomlásek a kraslic se začaly oběvovat revoluční plakáty. Spousta lidí byla pro oslavu Velikonoc. Nakonec se nám podařilo svrhnout diktátora a tak jsme si alespoň zbytek svátků mohli užít naplno.