Tralalááá 11.12.2010

Tato adventní, téměř relaxační akce se konala v klubovně a přilehlém okolí. Jak už název napovídá, hodně jsme zpívaly. Naučily jsme se písničku Prosinec od Svěráka a Uhlíře, na přání skautek taky spirituál Z Betléma se ozývá. Zpívání jsme využily při oblíbené hře „chození kolem židlí“, která se pak svrhla do boje světlušky (kterých je víc) versus skautky (které jsou větší a silnější).
Kromě zpívání jsme třeba hádaly, kdo si co přeje od Ježíška. Nejprve každý pošeptal vedení své přání. Všechna přání se sepsala na velký papír a všechny jsme zkoušely přiřazovat jednotlivé věci k ostatním kamarádkám. Tak schválně, kdo napsal Ježíškovi o FIMO? kdo touží po nástěnce do pokojíčku? Kdo si přeje bílou šálu? 🙂
Venku jsme se trochu protáhly při hrách motivovaných staročeskými adventními zvyky. A vevnitř jsme se pustily do rukodělu – taktéž tradičnímu staročeskému. Každá z nás měla jablíčko nebo pomeranč, trochu sušeného ovoce a párátka. Dále byly k dispozici smrkové větvičky, hřebíček a svíčky. A šlo samozřejmě o to svoje jablíčko co nejlépe nazdobit, zkrášlit, případně z něho vyrobit svícínek.
Na závěr jsme si opět zazpívaly a rozloučily se oddílovým pokřikem.