Tábor Světem křížem krážem 2009

Hned na Zahajovacím Ohni nás navštívil cestovatel Kryštof Stomvoko a nabídl nám cestu kolem světa – tedy ve vybraných zemích ve světě. A protože nejsme žádná ořezávátka, šly jsme do toho.

V Irsku jsme sháněly stádo ovcí, naučily se jednu starou irskou baladu a tančily jsme irské tance. V Maroku jsme potkaly rohlíkového velblouda. V USA jsme navštívily místní krásné národní parky a povečeřely hamburgery. V Tanzánii jsme si uvědomily, jak rychle taje na Kilimandžáru led. Velkým zážitkem v Grónsku byla (kromě běžkování) příprava ryby a následné rybí hody. V Austrálii jsme si to užily s klokany, v Číně jsme vyráběly stínové divadlo…

Zažily jsme toho opravdu nemálo. Konec byl poněkud dramatický, vyskytl se problém s pasy a my jsme zůstaly na Islandu. Co teď? Na Islandu je sice krásně, ale přece jen jsme se chtěly dostat domů. Pak přišla spása v podobě pasů. Jenže byly rozmístěny poměrně daleko od tábora a bylo potřeba pro ně zajít či zajet. Velké hrdinství zde prokázaly rádkyně, které po dopoledních 12 kilometrech pěšky zvládly ještě pár desítek kilometrů na kolech. Až potmě jsme se dostaly zpátky. Pan Kryštof Stomvoko nás velmi pochválil a za prokázané schopnosti při cestování i náležitě odměnil.

Tábor jsme si náležitě užily – jak si můžete prohlédnout na fotkách ve fotogalerii.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.