Slibový výlet 4.2.2011

Tradičně vyrážíme o pololetních prázdninách na nějakou pěknou oddílovou akci spojenou se slibovým ohněm. Letos šlo pouze o akci jednodenní, ale i tak jsme si to užily.
Dopoledne jsme strávily v klubovně a blízkém okolí. Napřed jsme si zahrály „pavučinu“ – hru s provázkem, kdy se klubko hází přes kruh lidí a postupně vzniká pavučina. Po úvodní hře jsme se rozdělily na světlušky a skautky a nacvičovaly jsme na blížící se Vozembouch. V mezičasech se světlušky naučily pár nových uzlů, skautky zase vyráběly z pedigu.
Kolem poledne jsme tramvají odjely do Králova pole a odtud pokračovaly autobusem. V plánu jsme měly pár kilometrů a samozřejmě spoustu her. Například jsme si zahrály „zdvořilou honičku“ (protože skautka je zdvořilá) – při chycení jsme se omlouvaly. Nebo jsme hrály velmi zapeklitou hru na pravdy a nepravdy o vedení. Teď už všichni víme například to, kolik má Pája v puse zubů nebo že Eva měla doma křečka.
Samozřejmě jsme si během cesty užily aspoň té trošky sněhu – zimní výlet bez koulovačky by málem nestál za to. Jak jsme se blížily ke konci trasy (a sluníčko se blížilo zemi), nabraly aktivity trochu mírnější spád. Zanedlouho jsme došly na Skalku a přichystaly slibový ohýnek. Skautský slib dnes složila Ivča, moc jí přejeme, ať se jí daří jej plnit.
Zimní slibové ohně mají ještě jednu zvláštnost – udělují se na nich placičky kamarádství. A kdo je letos dostal? Adélka z Medúz, Cipísek z Ještěrek, Anička z Baktérií a z rádkyní Hranka.