Slibový trojdeňák 24.-26.2.2012

V pátek odpoledne se skoro třicetihlavý dav Nezmarek nasoukal do vlaku směr Třebíč. Po cestě jsme si popovídaly, oslavily Adélčiny narozeniny – a už jsme byly v naší cílové stanici. Pod vedením Hranky jsme došly do klubovny místního studentského klubu a ubytovaly se v jedné místnosti. Po večeři následovala hra, při které jsme si prošly uplynulých sto let českého skautingu.

Sobotní ráno začalo rozcvičkou. Po snídani jsme se zamyslely u příležitosti celosvětového skautského svátku Thinking Day. Vymýšlely jsme různé ekologické způsoby dopravy a po skupinkách jsme vyráběly cestovní pasy různých jídel. Následovala šifrovací (spíš luštící) hra, při které jsme zjišťovaly informace o významných osobnostech českého skautingu. Před obědem měly družiny čas na nácvik scének o osobnostech, které si vybraly.

Po obědě jsme se po družstvech vrhly shánět informace o Třebíči, bonusové body byly za uloupené podpisy místních domorodců. Po svačině hrály světlušky hry na zopakování slibu a zákona, Baktérie mezitím připravovaly speciální hru pro světlušky – tu jsme posléze hrály. Ještě před večeří jsme se ocitly v divadelním sále a jednotlivé družiny se pochlubily se svými scénkami.

Po večeři jsme se převlékly do krojů, oblékly si bundy a čepice a vydaly se do nedalekého lesa, kde proběhl slibový oheň. Hadra, Tuli a Natka se staly světluškami, Drťa se stala skautkou. Samozřejmě nechyběl ani speciální příběh, tentokrát trochu drsný (jak podotkly některé skautky). Po návratu do klubovny jsme se vyzubily a po několika písničkách odlétly do říše snů.

Nedělní rozcvička byla ve spacáku a se spacákem. Po snídani jsme si zahrály hru na poznání střediska a vyrobily speciální tričko do plesové tomboly. Potom jsme nacvičovaly na Vozembouch, světlušky si vyráběly knížečky se zákonem, skautky vyráběly drobnosti do tomboly. Po obědě jsme se sbalily, pouklízely a ještě chvíli zpívaly. Pak jsme se odebraly na nádraží a jely vláčkem domů. Po cestě jsme si zazpívaly, v Rosicích jsme se rozloučily s Rosňou a Tučňákem a na nádraží v Brně si zařvaly pokřik a rozutekly se domů.