Slibový trojdeňák 29.-31.1.2009

Jako každý rok – i letos jsme o pololetních prázdninách vyrazily na Slibový trojdeňák. Vlakem jsme se dopravily do Slavkova u Brna. Pár set metrů od nádraží se tu nachází skautská klubovna, ve které jsme měly domluvené ubytování. Po vybalení jídla (a kontrole, zda máme vše) jsme vyrazily ven na krátkou procházku. Na louce hned za městem jsme se pustily do spousty her ve sněhu. Každá družina pak měla za úkol vyrobit nějaké sněhové dílo. Medúzky vytvořily krásnou medúzu v nadživotní velikosti. Chvíli jsme ještě věnovaly všemožným koulovačkám a bitvám ve sněhu.

Odpoledne jsme se pustily do výroby lampiček. Lampičky se vystřihávaly z modrého tvrdého papíru, okýnka jsme podlepovaly hedvábným papírem. Před večeří jsme vyrazily na objevovací hru po městě – zkoumaly jsme zdejší památky a historii Slavkova. Večer proběhlo mimo jiné velké klání v pantomimickém předvádění všeho možného, především u vysvětlování slov jako „světluška“ nebo „vlast“ se všechny přihlížející moc bavily.

Druhý den jsme hodně nacvičovaly na Vozembouch, který bude v březnu. Nacvičovaly skautky a světlušky zvlášť, pod vedením Páji a Kačky. Po družinách jsme se vydaly na kratší výlety spojené s vařením polívky k obědu – všechny jsme se moc rády zahřály u liháčků. Dalším družinovým úkolem této akce bylo ztvárnění vlasti. Každá družina dostala velký papír a měla kreslením a nalepováním výstřižků, pohledů a jiných obrázků představit, co je pro ně vlast. Výtvory si můžete prohlédnout na fotkách.

Slibový oheň proběhl na malém ohništi za klubovnou. Světluškovský slib skládaly Zizi, Kečup, Jenga (Hanka) a Cipísek. Skautský slib skládaly Bára, Ela a Veška. Slibovat měly ještě Verča a Terka, ale bohužel byly nemocné, takže se nemohly zúčastnit.

Za zmínku určitě stojí také souboj mezi družinami ve hře jenga – věž. Při této hře je úkolem vytahovat postupně dřevěné kvádříky z věže a skládat je nahoru – prohrává ten, komu věž spadne. Hru prohrály Medúzy, ale Hanka (která učinila onen poslední krok) vyhrála svoji přezdívku – Jenga.