Šéfkuchař 21.5.2011

Samotné akci předcházelo mnoho příprav: S kým budu vařit? Co budeme vařit? Mami, jak se to vaří? Co si na to mám koupit za suroviny? Zkusíš to se mnou uvařit, mamko? A zvládneme to na ohni?

Celé středisko se sešlo u pomníku A.Midlocha, na tradičním místě Šéfkuchaře. Po vyslechnutí pravidel jsme se po dvojicích či trojicích mohly pustit do přípravy ohnišť, sbírání dřeva a následně i vaření. Občas se někomu nedařilo, ale po dobré radě nebo drobné pomoci se všem povedlo vyrobit skvělá jídla. Odborná porota neúnavně ochutnávala a nešetřila slovy chvály.

Po zahlazení ohnišť jsme si zahráli pár her. Mezitím byly spočítány výsledky a už tu byl závěrečný nástup s vyhlášením. A kdo nakonec vyhrál? Mezi světluškami a vlčaty Magda se Zubejdou, v kategorii skautů a skautek Bára, Veška a Anička a v roverské kategorii Škupe s Rakem. Takže z mezioddílového pohledu jsme to vyhrály na celé čáře!