Předples a ples 5.3.2011

Celé dopoledne i kus odpoledne se nesl v duchu přípravy na večerní střediskový ples. Sešly jsme se na Bigy, kde jsme si nechaly věci na večer – hlavně šaty. A vyrazily jsme na výlet. Trasu výletu jsme několikrát změnily, díky prvnímu přehlédnutí odbočky. Nakonec jsme tedy šly  přes Pisárky kolem řeky do Komína.
Během cesty jsme se naučily valčík, polku a jive. Některým to šlo méně, ale z některých by pomalu mohly být taneční mistři. Ale všem to moc šlo. Také jsme se na ples musely pořádně  připravit. Tudíž jsme díky pár hrám našly boty a obuly jsme si je. Sešily si šaty, které nám maminka rozstříhala na hadry na umývání oken. Též jsme se na výletu naučily naše vystoupení na večer – taneček Lapilačo.
Když jsme se vrátily na Bigy, tak jsme postupně se skautkami nacvičovaly na Vozembouch a sprchovaly se a se světluškami hrály spoustu her a také nacvičovaly na Vozembouch. Poté už jsme se převlíkly, učesaly, některé i namalovaly a začaly se těšit na ples.
Na plese se sešlo spousta lidí. Členové střediska, rodiče,bývalí členové, kamarádi,… Shlédly jsme vystoupení Dvojkařů, taneční školy a videa z činností všech oddílů ze střediska. Naše vystoupení bylo samozřejmě taky, napřed světlušky zazpívaly jednu písničku, poté skautky a na závěr jsme si všechny zatancovaly Lapilačo. Myslím si, že se nám to povedlo. A hlavně jsme tancovali a tancovali a kupovali tombolu a hrály hazardní hry (poker a ruletu). Když se blížil konec plesu, tak se postupně všichni rozešli do svých domovů a někteří tam uklidili a šli spát.