Pracčeta 2010

Sobota ráno, postupně se scházíme u klubovny a začínáme přenášet spousty beden i jiných věcí z klubovny dolů na Úvoz, což se nám s pomocí spousty ochotných rodičů vcelku daří. Chvíli čekáme na náklaďák, po jehož příjezdu nastává dramatické nakládání. Chvílemi pochybujeme, jestli se nám vůbec podaří na náklaďák všechno naládovat, ale zadařilo se.

Po příjezdu na tábořiště jsme všechno vyskládali a vydali se na Sýpku pro celty, molíky a spoustu jiného materiálu, který tu máme přes rok uložený. A odpoledne jsme mohli vesele odbednit kuchyň a začít vyskládávat podsady, postele, kůly, krajinky a všechno ostatní. Díky pomoci rodičů nás bylo dost, takže práce nám šla pěkně od ruky a k večeru jsme začali i s jinými pracemi, třeba s kopáním odpadovky.

V neděli jsme začali kopat latríny, stavět hangár, kosit trávu na tábořišti… Práce rozhodně nebylo málo, ale nikdo se neflákal, takže to vcelku šlo. Po víkendu jsme sice přišli o rodičovské pracovní síly, ale zato přijely naše bývalé členky Pinďa a Lvíče (i s rodinkami). Povedlo se nám spravit kamna, takže jsme po pár dnech už nemuseli vařit na ohni. Po vytyčení tábořiště jsme úspěšně vztyčili stožár, letos jsme se – oproti loňskému roku – rozhodly postavit i klub.

Práce nám pěkně ubíhala, takže koncem týdne jsme se mohly pustit do stavění vlastních stanů. Přece jen je docela dobré, když mají rádkyně a vedení stany postavené předem – po příjezdu oddílu mohou pomáhat mladším holkám se stavbou jejich příbytků. V pátek odpoledne jsme za odměnu vyrazily do Slavonic, kde jsme strávily čas malováním hrnečků. Nakoupily jsme jídlo na první dva dny tábora a s těžkými náklady na kolech vyšlapaly kopec Slavonice – Stálkov. Uf.

V sobotu dopoledne jsme ještě zvládly pár dokončovacích prací a chvíli po obědě zaslechly zpoza hráze Kančáku: „Zdar! Brno Nezmar!…“ Tábor začíná:-)