Osájda 26.11.2011

Osájda znamená v překladu „Pomoc!“ a o první pomoci byl celý výlet. Sešly jsme se v Jundrově, vyšplhaly obrovský kopec po Nálepkové nahoru a v oboře se rozdělily na světlušky a skautky. Světlušky se pod vedením Kvíči vypravily po fáborkách směr Bystrc, skautky pod vedením Evy a trochu delší cestou tamtéž. Po cestě obě dvě skupinky nacházely papírky s fiktivními úrazy jednotlivých členek oddílu a společnými silami vymyslely, jak všechny správně ošetřit. V Bystrci jsme se zase potkaly a v klubovně místního skautského střediska jsme si zkusili resuscitaci na resuscitační panně, nacvičily a posléze předvedly scénky se zdravovědnou tématikou a samozřejmě si zahrály pár her. Troufám si tvrdit, že jsme si výlet moc užily a třeba si i odnesly nějaké nové znalosti.