Nadílka 19.-20.12.2009

Letošní oddílová Nadílka byla – stejně jako loni – dvoudenní akce. Tentokrát jsme se vydaly na Vysočinu do Chlébského. Vlakem jsme dojely do Nedvědic a odtud pokračovaly několik kilometrů pěšky. Cestou jsme se musely stavit pro klíče u jednoho pána doma (ovšem do telefonu nám trochu špatně popsal kde bydlí, takže jsme se trochu zdržely hledáním).

Než jsme večer mohly usednout k salátu a kapříkovi, bylo naším úkolem se postarat také o zvířátka. Z domu jsme si přivezly různé mrkve, jablka, brambory, ředkvičky i jiné pochutiny a vyráběly z nich řetězy i jiné ozdoby na stromeček. Všem se nám to moc povedlo, takže jsme s ozdobami zašly do blízkého lesa a nechaly je tu zvířátkům.

Před večeří jsme musely čekat v předsíňce, až nás vedení a rádkyně pustí dovnitř. Vevnitř byly na stolech svíčky a večeře – kapr se salátem. Neměly jsme opravdovou rybu, ale kapříky formičkou na perníčky ve tvaru ryby. Moc nám to všem chutnalo.

Po večeři jsme zpívaly koledy, jedly cukroví a rozdávaly se dárečky. Někdo taky rozdával všem PFka. Až jsme snědly skoro všechno cukroví a rozdaly všechny dárky, šly jsme ven na prskavky. Napálily jsme si prskavky a než doprskaly, tak si každá z nás mohla něco přát. Potom jsme si zazpívaly Píseň přátelství.

Dopoledne jsme hrály hru, ve které Josef s Marií hledaly v Betlémě chlév, kde by Marie mohla porodit Ježíška. Potom jsme pořádně uklidily a vydaly se na cestu zpátky do Nedvědice. Nadílku, naše oddílové Vánoce, jsme si všechny moc užily.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.