Na stromy!

Pokud si pod názvem akce představíte tlupu dětí, jejichž vedoucí se snaží změnit jejich život v duchu hesla „zpátky na stromy“, jste na omylu. Jednalo se totiž o brigádu.

Původně jsme si myslely, že budeme stromky sázet. A ono ne – naším úkolem bylo stromky vytrhávat. Divný, že? Taky jsme si říkaly. Pak nám bylo vysvětleno, že je špatné, když roste v lomu na Hádech tolik topolů, že je to vlastně plevelná rostlina. Takže jsme chodily a škubaly (vlastně škubali, byla tam i 69) topoly. Občas to byla docela sranda a nejen občas, ale furt bylo vedro. Když jsme byli uškubaní k smrti, tak jsme si ještě zahráli na houmlessáky – vysbírávali jsme odpadky. Především světlušky tato činnost velmi bavila, asi budeme muset tento typ programu zařazovat častěji.

Po práci následuje odpočinek. No, nevím jestli hraní veskrze běhacích her na sluníčku je příliš odpočinkové, ale budiž. Po zahrání si všech her se náš oddíl odebral na Vinohrady, kde jsme si v supermarketu daly zmrzlinku (bylo fakt vedro a zmrzka fakt bodla), v jednom parku si velmi rychle zahrály hru a jely na návrat. Myslím, že jsme všechny měly stejnou touhu – co nejrychleji se dostat pod studenou sprchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.