Krajské kolo závodu vlčat a světlušek 18.-19.6.2010

Po výhře v krajském kole závodu postoupila naše družina Bakterio-medúz do krajského, již dvoudenního krajského kola.

První den jsme, společně s dalšími týmy, dorazili vlakem do Boskovic, tady jsme si postavily stany a zabydleli se a najedli. Potom už jsme nedočkavě čekali na to, co bude následovat. Podle pozvánky jsme tak trochu tušili, boskovičtí roveři prý sestavili stroj času! Nebylo to přesně tak, ale stroj času byl a my měli příležitost se setkat s lidmi z minulosti města. Nastal ale malý problém, lidé, které jsme chtěli přenést k nám do současnosti, se cestou někde ztratili. První krok k nalezení lidí bylo získat vteřinky a to 4 barev a donést je vládci času, ten nám za to dal mapku s označenými místy, na kterých bylo možné najít ztracené lidi. Pro tento den už toho bylo dost, tak jsme si všichni popřáli dobrou noc a nechali si zdát o zítřejším závodě.

Druhý den naše hlídka vyrážela docela brzy, sbalili jsme si baťohy, nasnídali se a vyrazili na městský okruh závodu, potkávali jsme známé i méně známé osobnosti z historie města Boskovic. Zároveň jsme splnili dost úkolů a získali nějaké body. Když jsme se vrátili z městské části, byl pro světlušky oběd a pak odpočinek. Až jsme si odpočali, vyrazili jsme do lesního okruhu (k zámku, hradu, židovskému hřbitovu, …). Po této části bylo zase volno, každý mohl přemýšlet a odhadovat, jak vlastně asi dopadl, ale už na tom nemohl nic změnit. Potom co se všichni vrátili, se nám podařilo vrátit osobnosti zpátky do minulosti a my jsme se dozvěděli výsledky. Bakterio-medúzy se umístily na krásném 5. místě.

Teď naší družině zbývalo sbalit si baťohy a stany a na nádraží už na nás čekaly ostatní holky, které byly na zakončovacím výletě. Zahrály jsme si společně jednu hru a přeplněným vlakem se vrátily do Brna.