Jaráky 2010

Na oddílové Jaráky nás vyrazilo 7 statečných: Veška, Verča, Šumi, Kecka, Kvíča, Hranka, Pája. Prvním úkolem bylo dojet do Jeseníků do Pochně, kde jsme měly domluvené ubytování na základně zdejších skautů. Po cestě jsme zpívaly, povídaly, jedly… Základnu nám předal správce Říman a my jsme si mohly začít užívat pět společných dní. A co jsme všechno dělaly?

Hned první odpoledne jsme vyrazily prozkoumat okolí. Sněhu nebylo moc, ale na malé běžkování to půjde. Běžky jsme vytáhly druhý den a otestovaly dvě cvičné loučky. Některé z nás stály na pekelných prkýnkách poprvé či podruhé v životě, takže zvládnutý kopeček bez pádu byl veliký úspěch.

Jeden den jsme se vydaly na velkou běžkovou výpravu. Původně jsme chtěly pokořit Praděd, ale počasí nám nepřálo – hrozně foukalo a sněžilo, takže jsme zvolily jinou trasu – od Ovčárny jsme dojely až do Vrbna pod Pradědem. Cesta byla poměrně náročná, sníh totiž nebyl úplně ideální – ale zvládly jsme to všechny.

Kromě jiného jsme třeba ještě nacvičovaly na Vozembouch a rukodělkovaly. Vyrobily jsme pár kofoláčků, odlévaly jsme barevné svíčky a smaltovaly jsme si lžičky. Tvořivost jsme dokončily při poslední večeři – měly jsme palačinky se vším možným.

Jaráky jsme si moc užily, snad nás příští rok pojede víc než jen sedm statečných!