Družiňák Medúz 28.9.2013

Mimozemšťanky, které opustily svoji rodnou a přeplněnou planetu a vydaly se na Zem, odkud chtějí najít další planetu, vhodnou k životu, se rozhodly, že poznají Zemi trochu blíže, a tak vyrazily na výlet. Už se stihly spřátelit s družinou Medúz, a proto je vzaly na výlet s sebou.
Během cesty okolo brněnské přehrady poznávaly všechno, co se na Zemi v přírodě dá najít, ať už turistické značky, houby nebo lesní zvěř. Mimozemšťanky se o těchto pozemských věcech dočetly z moudré knihy, která radí mimozemšťanům, jak se správně pohybovat na Zemi, co a jak se zde dělá a co se tu smí a nesmí. Medúzy proto sbíraly celou cestu lístečky, aby si je mohly na konci výletu vyměnit s mimozemšťankami za podobné knížečky, které je ovšem naučí, jak se správně chovat ve skautu. Tyto lístečky dostala vždycky první Medúzka, která první uvidí nějakou turistickou značku.
Všem Medúzkám se dařilo, a tak na konci výletu získala každá knížečku. A nejen to. Mimozemšťanky naučily holky jejich mimozemšťanské písmo a každá Medúzka také dostala tímto písmem napsané své jméno. A tak skončil první výlet mimozemšťanek na Zemi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.