Družiňák Baktérií… posléze i se Sovami 19.-20.9.2009

Začaly jsme na přístavišti, kde holky podle básničky kterou si složily, a mapy rozhodovaly, kam a kudy půjdou. Taky se dozvěděly že budou zachraňovat lidi. Napřed aby ty lidi podpořily tak je objímaly tzv.: že za jednu minutu měly obejmout co nejvíc stromů. V druhé hře přenášely sirky z víčka od ešusu na svoji hromádku s tlustou ponožkou kterou měly na ruce. Poté jsme se snažily provléknout provázek přes čtyři lidi za co nejlepší čas a to vše jsme hrály cestou, která vedla kolem vypuštěné přehrady. Až jsme došly do Veverské Bítýšky kde jsme se potkaly se Sovami, Hrankou, Redly a Evou.

Večer jsme seděly u ohně, opékaly špekáčky a zpívaly. Poté se Baktérie vydaly nahoru do pole, kde pro ně byla připravená jejich „cesta země“, kterou si prošly a nakonec dostaly i svoji „cestu země“.

Ráno po snídani jsme hrály hru na družstva: plnily jsme úkoly a za každý splněný úkol jsme si vybarvily políčko na hrací kartě. Odměnou nám byla pro každého (kdo ji ještě neměl) karetní hra Sacculus. A také jsme se ji hned naučily hrát.

Po úklidu jsme se vydaly na cestu domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.