Dílny podzimu 24.11.2012

Tuto sobotu jsme se potkaly v klubovně, a to až o půl desáté ráno, takže jsme se mohly prospat. V klubovně jsme počkaly, až všichni dorazí. Protože podzim už opravdu propukla venku nebylo úplně teplo, nešlo tentokrát o klasický sobotní výlet, ale o rukodělky. Až nás bylo 21 a vypadalo to, že už nikdo další nepřijde, jsme se rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina zůstala ve velké místnosti s Bubišem a ta druhá šla do malé místnosti – čajovny – s Keckou. Rukodělné dílny jsme začaly tzv. rekonstrukcí mýdla. Každý si vybral půlku obyčejného mýdla, tu nastrouhal a obarvil přírodním barvivem nebo kakaem, skořicí případně kávovými zrníčky. Tato nastrouhaná směs se poté navlhčila a natlačila do formiček. Potom už stačilo mýdlo dotvarovat případně dodat šňůrku na pověšení a nechat uschnout.
Až měli všichni udělané mýdlo, vydaly jsme se nahoru na plácek, abychom si zkusily, jaké to je sázet stromy. Každé družstvo mělo za úkol zasadit co nejvíce stromů a lesů a to kroky jako vyvrtání důlku do země pětinásobným otočení se kolem své osy nebo zahlazením hlíny pohlazením šesti lidí. Během sázení stromy mohly potkat katastrofy jako třeba vichřice, která pokácela 3 stromy nebo přínosné nekatastrofy jako déšť, takže všem družstvům narostl jeden strom. Pokud byly stromy v lese, nic se jim nestalo.
Potom jsme se přesunuly zpátky do klubovny a tak jsme vyráběly náušnice z fima. Potom už byly dvě hodiny, a tak se většina z Nezmarek rozprchla domů. Rádkyně a vedení tam ještě zůstalo, aby vymalovalo místnost pro ukrývané (teď už kuchyňku), futra a dveře do čajovny a poklidit spoustu věcí. Náušnice z fima budou rozdány na schůzkách, až je Bubiš upeče.