Den Země 21.4.2012

Jak to tak v dubnu bývá, tak i letos byl Den Země. A při této příležitosti se naše středisko zúčastnilo hned několika akcí. Jednak zábavného dětského dne na Špilberku, dále uklízení kolem řeky Svratky a také úklidu plácku nad Pivovarskou.

Světlušky a skautky z oddílu zakotvily ráno u řeky a společně s dalšími brněnskými skauty plnili pytle spoustou odpadků. Starší členky z oddílu a rodiče se snažili aspoň trochu uklidit plácek nad klubovnou a jeho bezprostřední okolí – naplnili 2 kontejnery – a kdyby bylo kontejnerů víc… (tak tam uklízíme ještě dodnes).

Odpoledne se holky zúčastnily ještě krátkých atletických závodů a pak přišly za rodiči na Pivovarskou, kde probíhalo příjemné grilování za odměnu. Také jsme si na vyčištěném plácku mohli zahrát ufec.

Všem zúčastněným moc a moc děkujeme, společně jsme udělali spoustu práce.