Čtyřdeňák 29.10.-1.11.2009 Stálkov

Pro tyto podzimní prázdniny jsme si vybraly známé, i když pro tento výlet neobvyklé, místo. Jely jsme do Stálkova na sýpku, tedy nedaleko od tábořiště.

Ráno jsme nasedly do vlaku a po přestupu v Kostelci jsme odrazily do Slavonic. Tady jsme po družstvech sháněly obrázky různých lékařských potřeb od místních lidí i turistů. Když už jsme měly dostatek obrázků, vydaly jsme se na cestu do Stálkova, kde jsme se zabydlely v pokojích na základně.

„Doktorka Páleníková omdlela a leží na zemi, co budeme dělat!“ Ano je to tak, bylo potřeba, abychom se staly doktorkami a sestřičkami. Vrhly jsme se do toho hned a to první přednáškou o zdravovědě. Později jsme si své znalosti ověřily jak teoreticky, tak i prakticky v terénu (každý vždy hrál jedno zranění a ostatní ošetřovaly, zkoušely jsme různé druhy transportu, …).

Při procházkách po okolí jsme navštívily i naše tábořiště, jeden večer jsme si dokonce na táborovém ohništi udělaly oheň, zazpívaly pár písní a vzpomínaly na tábor.

Dále jsme vyráběly kofoláčky, měly velký uzlovací závod, jako nácvik na střediskové uzláky a hrály další hry venku i vevnitř.

Poslední den jsme uklidily na sýpce a vrátily se vlakem zpátky do Brna.


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.