Akce od B do Z 12.-13.3.2010

Akce B – Z byla jen pro Sovy a Hranku. Sraz jsme měli v klubovně a tam jsme taky hrály hru. Každá z nás si vylosovala své jméno, profesi a věk. Třeba: Kryšpín Novák – technický všeuměl – 34 let. Potom jsme diskutovaly o tom. Kdo z nás by se měl zachránit, opustit Zemi, která bude brzy zničena a odjet na Mars. Každý samozřejmě obhajoval názor, že on je ten, kdo by byl na Marsu nejužitečnější. Nakonec jsme se shodli na tom, že pojede doktorka, pilot rakety a studentka. Protože nám vyhládlo, daly jsme si menší svačinku.

Pak jsme se rozdělily do trojic: Kvíča, Redly, Šumi a Hranka, Bubiš, Kecka a vyrazily do města. Ve městě jsme začaly hledat místa podle fotografií od Kvíči. Během našeho pátrání mohla Kvíča nebo Hranka kdykoliv říct nějakou barvu a my jsme ji pak musely vyjíst ze sáčku lentilek. I když nebylo nalezeno vše, užily jsme si spoustu zábavy. Když jsme se vrátily do klubovny vyhodnotily jsme, kdo vyhrál, a začaly dělat večeři – rýžovou kaši s grankem. Už bylo pozdě a přišel čas spánku.

Když jsme se vzbudily do chladného rána, moc se nám nechtělo vstávat. Bylo opravdu těžké dostat Redly ze spacáku a přinutit ji, aby se vyzubila a oblíkla. Nakonec se nám to ale povedlo. Když už jsme byly čisté, začaly jsme uklízet. No a pak jsme se jen rozloučily a každá vyrazila svým směrem.