Akce A a Uzlovací přebor 14.11.2009

Dopoledne jsme se sešly v klubovně a pustily se do velké Akce A. Zkrátka a dobře – veškeré hry a aktivity se týkaly písmene A. Například jsme po dvojicích vymýšlely příběhy, ve kterých se vyskytovala slova výhradně začínající na A. Nebo jsme po skupinkách vyrazily do ulic a plnily různé úkoly – třeba jsme cvičily aerobik, hledaly list akátu, zjišťovaly cenu akordeonu v hudebninách, prosily kolemjdoucí, aby nám nakreslili akvárium, hledaly astrologický horoskop nebo zjišťovaly, jak se řekne „ahoj“ v co nejvíce jazycích.

Odpoledne jsme se přesunuly do klubovny Dvojkařů v Králově poli, kde se konal střediskový uzlovací přebor. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích: světlušky a vlčata vázaly ambulák, loďák, dračák a tkaničku. Skauti a skautky vázali ambulák, škoťák, dračák, zkracovačku, rybařák a loďák. U kategorie roverů se losovalo 6 uzlů (z asi 15) – mezi nimi byla například kravata:-).

Kromě uzlování bylo několik dalších doplňujících aktivit – jako třeba šipky (které vyhrála Ovečka) nebo různé drobnější hry.

Nakonec proběhlo velké finále napříč všemi třemi kategoriemi, které k radosti celého oddílu vyhrála Hranka a stala se tak nejlepší střediskovou uzlařkou. Gratulujeme!