Švéďák 16.9.2012

Letošní první výlet byl tak trochu netradiční. Neměly jsme klasický zahajovák, ale začali jsme rovnou společnou střediskovou výpravou. Ze Staré osady jsme se vydali posilovým spojem směr Ochoz u Brna. Cestou jsme prošly kolem nově opravené skautské základny Kaprálův mlýn. Dalším cílem byla známá jeskyně Pekárna, kterou si mohli všichni prošmejdit s baterkami a najít pravěké malby.Najednou se objevil nějaký pán, vypadal elegantně, ale sportovně oděn a chudý teda rozhodně nebyl. Sháněl horolezce na expedici na vrchol hory Schwedwnberg. A tak jsme se k němu přidali.

Nejdříve jsme se museli dostat po malých skupinkách na úpatí hory. Cesta byla náročná, museli jsme čelit pár překážkám a zraněním, ale nakonec to všichni bez větších problémů zvládli. Samotná cesta na vrchol se skládala z několika výškových táborů, pro překonání každého z nich musel každý člen výpravy splnit nějaký horolezecký úkol (prusíkování, slaňování, vysutá lávka, vázání uzlů, nízké lanové překážky, jeskyně). Ne každý splnil všechny úkoly a dostal se až na vrchol hory, ale všichni se o to alespoň pokusili a odnesli si z expedice spoustu zážitků a zkušeností.